مقالات

رافائل نادال به دلیل مصدومیت از تنیس 2023 خارج می شود و در سال 2024 از تنیس بازنشسته خواهد شد.

رافائل نادال مصدوم شد و از سال 2024 دیگر بازی نخواهد کرد

رافائل نادال، ستاره افسانه ای تنیس، به دلیل آسیب دیدگی لگن که او را از مسابقات آزاد استرالیا در ژانویه دور نگه داشته، در مسابقات آزاد فرانسه 2023 نيز شرکت نخواهد کرد. به گزارش ماتیاس گرز از CNN، نادال 36 ساله روز پنجشنبه انصراف خود را از مسابقات اعلام کرد و افزود که سال 2024 آخرین سال او به عنوان یک تنیس باز حرفه ای خواهد بود.

نادال همچنین گفت که برای “چند ماه آینده” از میادین دور خواهد بود، به این معنی که نه تنها اوپن فرانسه را که از 28 مى آغاز می شود، از دست خواهد داد، بلکه احتمالا در ماه جولای ویمبلدون را نیز از دست خواهد داد. رافا بدون شک مسلط ترین بازیکن تاریخ مسابقات آزاد فرانسه است که 14 بار قهرمان این مسابقات شده است. نادال برای اولین بار در سال 2005 به مسابقات آزاد فرانسه راه یافت و تا به حال هرگز پیش از این هرگز این مسابقات را از دست نداده بود.

این بازیکن اسپانیایی حداقل دو بار در هر تورنمنت گرند اسلم قهرمان شده است و با نواک جوکوویچ برای کسب بیشترین قهرمانی حرفه ای در گرند اسلم مردان با 22 عنوان مساوی است. از آنجایی که نادال احتمالاً حداقل دو گرند اسلم بعدی را از دست خواهد داد، جوکوویچ یک فرصت طلایی برای تصاحب رکورد به تنهايي در اختیار دارد. در حالی که کارلوس آلکاراز، هموطن اسپانیایی نادال، احتمالاً یکی از عوامل اصلی در رولان گاروس خواهد بود، غیبت نادال، جوکوویچ را به محبوبیت قهرمانی در مسابقات تبدیل می کند.

مصدومیت‌ها در سال‌های اخیر آسیب زیادی به نادال وارد کرده است، زیرا او اوپن آمریکا در سال 2020 و ویمبلدون و اوپن آمریکا در سال 2021 را از دست داد. مشخص نیست که آیا نادال بتواند به مسابقات آزاد آمریکا در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر برگردد یا خیر، اما او روز پنجشنبه هدف مشخصی را اعلام کرد.

به گفته گرز، نادال می‌خواهد بازگردد و نماینده اسپانیا در فینال جام دیویس، که در سپتامبر آغاز می‌شود، باشد. اکنون امید این است که نادال آنقدر سالم باشد که بتواند در مسابقات آزاد فرانسه و هر گرند اسلم دیگری در سال آینده یک آواز قوی داشته باشد، حتی اگر بقیه تورنمنت های بزرگ امسال را از دست بدهد.

با توجه به اینکه نادال در آستانه بازنشستگی است، راجر فدرر قبلا بازنشسته شده است و اندی ماری ظاهراً به پایان دوران حرفه ای خود نزدیک می شود، جوکوویچ ممکن است به زودی تنها عضو باقی مانده از “چهار بزرگ” باشد که برای نزدیک به دو دهه بر تنیس مردان تسلط داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *